رسانه

پرینترهای لیزری مشابه دستگاه های فتوکپی هستند
پرینترهای لیزری شباهت زیادی به دستگاه های فتوکپی دارند و از همان فناوری اولیه استفاده می کنند. در واقع، همانطور که در ادامه این مقاله توضیح دادیم، اولین چاپگرهای لیزری در واقع از دستگاه های فتوکپی اصلاح شده ساخته شدند. در دستگاه فتوکپی، از یک نور روشن برای تهیه کپی دقیق از یک صفحه چاپ شده استفاده می شود. نور از صفحه روی یک درام حساس به نور منعکس می شود. الکتریسیته ساکن (اثری که باعث می شود بادکنک به لباس شما بچسبد اگر چند بار آن را بمالید) باعث می شود ذرات جوهر به درام بچسبند. و سپس جوهر به کاغذ منتقل می شود و توسط غلتک های داغ به سطح آن “ذوب” می شود. یک چاپگر لیزری تقریباً به همین روش کار می کند، با یک تفاوت مهم: چون صفحه اصلی برای کپی وجود ندارد، لیزر باید آن را از ابتدا بنویسد.

تصور کنید یک کامپیوتر پر از داده هستید. اطلاعاتی که ذخیره می کنید در قالب الکترونیکی هستند: هر قطعه داده به صورت الکترونیکی توسط یک دستگاه سوئیچینگ کوچک به نام ترانزیستور ذخیره می شود. وظیفه چاپگر این است که این داده های الکترونیکی را دوباره به کلمات و تصاویر تبدیل کند: در واقع، برق را به جوهر تبدیل می کند. با یک چاپگر جوهرافشان، به راحتی می‌توانید ببینید که چگونه این اتفاق می‌افتد: تفنگ‌های جوهرافشان، که به صورت الکتریکی کار می‌کنند، جریان‌های دقیق جوهر را روی صفحه شلیک می‌کنند. با چاپگر لیزری، همه چیز کمی پیچیده تر است. داده های الکترونیکی رایانه شما برای کنترل پرتو لیزر استفاده می شود – و این لیزر است که جوهر را روی صفحه می گیرد و از الکتریسیته ساکن به روشی مشابه دستگاه فتوکپی استفاده می کند.

پرینترهای لیزری به یکی دیگر از محصولات آشنای مصرفی مبتنی بر لیزر تبدیل شده‌اند که اغلب در ارتباط با رایانه‌های شخصی استفاده می‌شوند. اصل کار آنها شامل عکاسی الکتروفی است که به آن زیروگرافی نیز گفته می شود، همان فرآیندی که در دستگاه های فتوکپی استفاده می شود. فرآیند الکتروفتوگرافی در شکل ۲۴-۱۷ نشان داده شده است. یک سطح گیرنده نور، حاوی لایه ای از مواد رسانای نوری، به طور یکنواخت توسط یون های تخلیه تاج باردار می شود. سطح اغلب سطح یک درام چرخان است. پس از مرحله شارژ، سطح با اسکن پرتو لیزر در سراسر آن در معرض دید قرار می گیرد. شدت پرتو برای تولید یک کپی از تصویر مورد نظر متفاوت است. الگوی شدت نور الگوی متن یا گرافیکی که قرار است چاپ شود را بازتولید می کند. لایه نور رسانا در مناطقی که توسط لیزر روشن می شود رسانا می شود. این اجازه می دهد تا بار الکترواستاتیک حرکت کند و یک نمونه از الگوی بار الکتریکی روی سطح ایجاد می کند.

 

دانولد-کاتالوگ-لیزر-پرینتر-LC-200

کاتالوگ لیزر پرینتر اسمارت ۷۰x

لیزر پرینترها

 

پرینتر لیزری
چاپگر لیزری، یک چاپگر کامپیوتری که با استفاده از فرآیندی شبیه به فتوکپی، خروجی با وضوح بالا تولید می کند. به جای نور منعکس شده از یک تصویر (همانطور که در زیروگرافی استفاده می شود)، یک چاپگر لیزری از داده های ارسال شده از رایانه برای روشن و خاموش کردن سریع پرتو لیزر هنگام اسکن یک درام شارژ شده استفاده می کند. سپس درام پودر تونر را به مناطقی که در معرض نور نیستند جذب می کند. در نهایت، تونر روی یک تسمه توسط غلتک های گرم شده به کاغذ ذوب می شود. در یک چاپگر سیاه و سفید، لیزر به طور مثبت نواحی چاپ شده را برای جذب تونر شارژ می کند، که جزئیات بهتری را نسبت به چاپگر سفید نوشتاری ارائه می دهد. در یک چاپگر سفید نوشتاری، پرتو نواحی را که نباید چاپ شوند، بار منفی می‌کند تا تونر را دفع کند، که تصویر متراکم‌تری به دست می‌دهد. پرینترهای لیزری سریع‌تر، بی‌صداتر و قادر به تولید نتایج جذاب‌تر از چاپگرهای استاندارد هستند، از زمانی که به طور کلی برای رایانه‌های شخصی در دسترس قرار گرفتند

 

 

خوشبختانه فناوری چاپ لیزری از قبل در راه بود. اولین چاپگرهای لیزری در اواخر دهه ۱۹۶۰ توسط گری استارک ودر از زیراکس ساخته شد که کار خود را بر اساس دستگاه‌های فتوکپی که زیراکس را به شرکتی موفق تبدیل کرده بود، ساخته بود. در اواسط دهه ۱۹۷۰، زیراکس در حال تولید یک چاپگر لیزری تجاری بود – یک دستگاه فتوکپی اصلاح شده با تصاویری که توسط لیزر کشیده می شد – به نام Dover که می توانست حدود ۶۰ صفحه در دقیقه (یک در ثانیه) را از بین ببرد و به مبلغ حیرت آور ۳۰۰۰۰۰ دلار فروخته شود. . در اواخر دهه ۱۹۷۰، شرکت‌های بزرگ کامپیوتری، از جمله IBM، Hewlett-Packard و Canon، برای توسعه چاپگرهای لیزری مقرون‌به‌صرفه با هم رقابت می‌کردند، اگرچه ماشین‌هایی که آنها تولید کردند تقریباً ۲ تا ۳ برابر بزرگ‌تر از دستگاه‌های مدرن بودند – تقریباً به اندازه دستگاه های فتوکپی بسیار بزرگ

دو دستگاه مسئول ساخت پرینترهای لیزری به اقلام بازار انبوه بودند. یکی LaserJet بود که توسط Hewlett-Packard (HP) در سال ۱۹۸۴ با قیمت نسبتاً مقرون به صرفه ۳۴۹۵ دلار عرضه شد. دیگری، LaserWriter اپل، در ابتدا تقریباً دو برابر (۶۹۹۵ دلار) قیمت داشت که در سال بعد به همراه رایانه مکینتاش اپل عرضه شد. با این حال، تأثیر بسیار زیادی داشت: استفاده از مکینتاش بسیار آسان بود و با نرم‌افزار انتشار رومیزی نسبتاً ارزان و چاپگر لیزری، تقریباً هر کسی می‌توانست کتاب، مجلات، و هر چیزی و هر چیز دیگری را که می‌توانستید چاپ کنید. کاغذ. زیراکس ممکن است این فناوری را توسعه داده باشد، اما این اچ پی و اپل بودند که آن را به دنیا فروختند!

لیزرپرینترها چگونه کار می کند؟
اسکنر لیزری تصویر را ایجاد می کند.
تصویر از طریق پنجره شیشه ای دستگاه کپی به مکانیزم دستگاه کپی در زیر پرتو می شود.
تصویر توسط یک آینه منعکس می شود.
یک لنز تصویر را فوکوس می کند.
آینه دوم دوباره تصویر را منعکس می کند.
تصویر بر روی کمربند دستگاه فتوکپی منتقل می شود.
یک واحد توسعه دهنده تصویر را به فرم قابل چاپ تبدیل می کند.
تصویر قابل چاپ روی کاغذ منتقل می شود.
فیوزر به طور دائم تصویر را روی صفحه می‌بندد، که در قفسه جمع‌آوری در بالای دستگاه ظاهر می‌شود.

 

لیزر پرینترSI20 با ۲ سر پرس مربوط به عرضه شده است
طراحی جزء برای جاسازی روی کارت: یا یک ماژول تراشه، یک تماس
صفحه یا حسگر اثر انگشت تصویر در اینجا به عنوان مثال الف را نشان می دهد
سر پرس طراحی شده برای حسگر اثر انگشت FPC1321.
۲ سر پرس را می توان به راحتی بسته به تراشه تغییر داد.
طراحی صفحه تماس یا حسگر اثر انگشت.
این ۲ سر پرس امکان انجام یک فرآیند تعبیه معمولی را فراهم می کند که معمولاً به فشار دادن نیاز دارد

– اولین بار اجازه فشار دادن و گرم کردن در “دمای بالا” مانند ۱۸۰ درجه سانتیگراد را می دهد
– بار دوم اجازه می دهد تا در دمای پایین تر فشار دهید، که فقط می تواند دمای محیط باشد
(به عنوان مثال ۲۰ درجه سانتیگراد).

 

پرینتر لیزری کارت رومیزی LC-200
پرینتر لیزری رومیزی LC-200 کارت های شناسایی ایمن را به اندازه گیری های کاملا متفاوت منتقل می کند. این چاپگر در دنیایی عالی مناسب برای موقعیت‌های غیرمتمرکز است که در آن صدور کارت‌های امن، به عنوان مثال، کارت‌های بانکی، کارت‌های سلامت، گواهینامه رانندگی و شناسه ملی مورد نیاز است.

با نکات برجسته، به عنوان مثال، تغذیه تک کارتی و بدون هزینه های مصرفی برای جوهر یا نوار برای چاپ، حکاکی لیزری هم برای استفاده ساده و هم هوشمند است تا تمام نیازهای حکاکی کارت مورد نیاز شما را در یک دامنه محافظت شده برآورده کند.

ویژگی ها و مزایای حکاکی لیزری رومیزی LC-200 عبارتند از:

رابط کاربری نرم افزار ما با رابط های استاندارد صنعتی در سراسر جهان مطابقت دارد
می تواند به عنوان یک واحد مستقل عمل کند
حکاکی ایمن لیزری امنیت کارت در سطح جهانی را تضمین می کند
ماژول CLI/MLI قابل برنامه ریزی
شخصی سازی کارت های بدون تماس و کارت های هوشمند تماسی
اجزای مدولار نیاز به تعمیر و نگهداری معمول را به حداقل می رساند